TPR s.r.o. (CZ)

TPR s.r.o.

Společnost TPR, Truhlářství Pavel Rejman na českém poli působí již od roku 1997. Firma se od počátku soustředila na výrobu dřevěných oken a schodů. Postupně přibývali další zakázky a výroba se rozšířila o další segment – výroba nábytku do domácností.

Automatizace a manipulace
Dělící pily
Broušení a leštění
Odsávací systémy
Společnost
TPR s.r.o.
Město
Čístá
Zaměření
Výroba nábytku
Web
www.tpr-nabytek.cz/
Použité produkty
Dřevo

O společnosti

Společnost TPR, Truhlářství Pavel Rejman na českém poli působí již od roku 1997. Firma se od počátku soustředila na výrobu dřevěných oken a schodů. Postupně přibývali další zakázky a výroba se rozšířila o další segment – výroba nábytku do domácností. V roce 2002 proběhla první větší investice do moderních technologií, a to konkrétně do nářezového centra a do olepovacího stroje. Tato investice nabídla možnost vyrábět také atypický nábytek. Milníkem byl zejména rok 2006, kdy se firma začala zabývat výrobou nábytku pro obchodní a prodejní firmy. Tým truhlářů se tím pádem rozšířil a byly také pořízeny nové prostory pro kanceláře. Prostory samotné výroby a skladů již byly pro současnou výrobu nedostatečné a s pomocí dotací EU se majitel firmy pan Rejman rozhodl investovat do nových prostorů o rozloze více jak 1600 m². V roce 2021 byly prostory dokončeny a došlo ke kompletnímu přestěhování firmy. Následně byl implementován CAD/CAM software, pomocí kterého byla společnost schopna efektivně připravovat zakázky a bylo také přehledné řízení všech strojů ve firmě. Došlo také k nákupu CNC technologií a také zařízení pro povrchovou úpravu. Jednou se zajímavých firemních technologií je i nános tzv. cementové vrstvy na povrchy konečných výrobků. Tato technologie je v současnosti velmi žádaná ze strany architektů.

“Společnost TPR a. s. vznikla v roce 1994 a zaměřila se na výrobu a montáž prvotřídních dřevěných prvků, dveří a jejich příslušenství. V roce 2006 se do výrobního programu zařadili také hliníková okna, dveře, interiérové stěny a prosklené hliníkové fasády.”

Pavel Rejman
TPR / Jednatel

Další investicí byl nákup centrálního odsávacího systému od výrobní společnosti COIMA, jedná se o velmi výkonnou odsávací jednotku se skladovacím prostorem pro odpad ve velikosti 12 m3, která zajišťuje centrální odsávání odpadu a prachu od všech strojů na dílně, a navíc díky drtičce odpadu dokáže zpracovávat i odřezky při výrobě. Samozřejmostí je i rekuperace teplého vzduchu zpět do dílny. Celý odsávací systém je následně propojen pneumatickou dopravou do sběrného kontejneru pro odpad, takže i zde kompletně odpadá složitá manipulaci s pytli nebo vozíky.


Mezi poslední investice roku 2022 byla automatizace stávajícího olepovacího stroje, a to konkrétně zpětného dopravníku k již existující olepovačce TRIP EASY od společnosti NEOMEC, dále strojní zařízení pro formátování a lepení dýhových listů do sesazenek. Společnost TPR si stále zachovala v průběhu let rodinné prostředí, snaží se stále vyvíjet nové produkty a plnit i ty nejnáročnější požadavky zákazníků, není divu, že tento rok již slaví 25. narozeniny.


Společnosti TPR přejeme hlavně spoustu spokojených zákazníků a těšíme se na další spolupráci.