ALKUS IMG s.r.o. (CZ)

ALKUS IMG s.r.o.

Společnost Alkus IMG se v roce 2019 rozhodla pro strategickou investici do nových výrobních technologií pro obrábění velkoformátových sendvičových desek vlastní výroby. Jedná se o speciální sendvičový panel skládající se z polypropylenu a hliníku.

Odsávací systémy
CNC obráběcí centra
Software
Společnost
ALKUS IMG s.r.o.
Město
Hodonín
Zaměření
výroba velkoformátových sendvičových desek
Web
https://www.alkus.com
Použité produkty
Plast

O společnosti

Společnost Alkus IMG se v roce 2019 rozhodla pro strategickou investici do nových výrobních technologií pro obrábění velkoformátových sendvičových desek vlastní výroby. Jedná se o speciální sendvičový panel skládající se z polypropylenu a hliníku. Tyto panely se používají pro bednění při stavbách budov. Výroba sendvičových desek je realizována ve společnosti Alkus IMG za pomoci sofistikované linky. Na základě požadavků koncových zákazníků je při obrábění sendvičových desek kladen důraz na to, aby nedocházelo k poškození povrchu panelů. Díky hliníkovým šponám vznikajícím při obrábění, jsou panely extrémně náchylné k poškrábání. Proto byl na tento požadavek brán velký zřetel. Společnost TEKMA, které má výhradní prodejní zastoupení skupiny Biesse, přišla s nejlepším řešením automatického zakládání sendvičových desek a přesunu hotových CNC výrobků pomocí pásového dopravníku, tak aby byla dosažena požadovaná kapacita řezných minut bez povrchových vad a stroj obsluhoval pouze 1 pracovník bez těžké a namáhavé práce. Společnost Alkus IMG se v roce 2019 rozhodla pro strategickou investici do nových výrobních technologií pro obrábění velkoformátových sendvičových desek vlastní výroby. Jedná se o speciální sendvičový panel skládající se z polypropylenu a hliníku. Tyto panely se používají pro bednění při stavbách budov. Výroba sendvičových desek je realizována ve společnosti Alkus IMG za pomoci sofistikované linky. Na základě požadavků koncových zákazníků je při obrábění sendvičových desek kladen důraz na to, aby nedocházelo k poškození povrchu panelů. Díky hliníkovým šponám vznikajícím při obrábění, jsou panely extrémně náchylné k poškrábání. Proto byl na tento požadavek brán velký zřetel. Společnost TEKMA, které má výhradní prodejní zastoupení skupiny Biesse, přišla s nejlepším řešením automatického zakládání sendvičových desek a přesunu hotových CNC výrobků pomocí pásového dopravníku, tak aby byla dosažena požadovaná kapacita řezných minut bez povrchových vad a stroj obsluhoval pouze 1 pracovník bez těžké a namáhavé práce.

“Vzhledem k tomu, jak funguje dlouhodobá spolupráce s firmou Tekma, která je schopna vždy i na starší stroje provést kompletní servis, včetně dodávky náhradních dílů, jsme velmi rádi, že dokázala přijít s nejvhodnější nabídkou. Splnila naše vysoké požadavky na finální kvalitu dílů, rychlost obrábění a kvalitní servis. Z těchto důvodů jsme se rozhodli investovat právě s Tekmou“


Roman Nádeníček
ALKUS IMG s.r.o. / Vedoucí výroby