RI OKNA a.s. (CZ)

RI OKNA a.s.

Společnost RI OKNA a. s. vznikla v roce 1994 a zaměřila se na výrobu a montáž prvotřídních plastových oken, dveří a jejich příslušenství. V roce 2006 se do výrobního programu zařadili také hliníková okna, dveře, interiérové stěny a prosklené hliníkové fasády. V České republice má více jak 1000 prodejních míst.

CNC obráběcí centra
Povrchová úprava
Lepení
Software
Společnost
RI OKNA a.s.
Město
Bzenec
Zaměření
výroba oken a dveří
Web
https://www.ri-okna.cz/
Použité produkty
Dřevo

O společnosti

Společnost RI OKNA a. s. vznikla v roce 1994 a zaměřila se na výrobu a montáž prvotřídních plastových oken, dveří a jejich příslušenství. V roce 2006 se do výrobního programu zařadili také hliníková okna, dveře, interiérové stěny a prosklené hliníkové fasády. V České republice má více jak 1000 prodejních míst. Získáním majority ve společnosti WD OKNA v březnu 2017 nabízí svým zákazníkům také dřevěná okna a dveře. Tímto se společnost RI OKNA stala významným hráčem na trhu dřevěných oken a dveří. Také získala možnost nabízet svým zákazníkům okna a dveře ze všech dostupných materiálů a to i atypické a další náročné poptávky od svých klientů. Společnost si zakládá na vysoké kvalitě svých výrobků a k tomu využívá nejmodernější výrobní technologie. Postupem let narůstala poptávka po dřevěných oknech a dveřích, takže bylo potřeba navýšit výrobní kapacitu.

“Výroba dřevěných oken a dveří má velká specifika, z pohledu kvalitního zpracování profilů jako je obrábění, broušení a lakování. Proto při výběru dodavatele jsme dbali na znalost partnera v této oblasti. Jsme také rádi, že Tekma má v nabídce hned několik strojů pro naši výrobu. CNC Winline splňuje naše požadavky v produktivitě ale i možné rozmanitosti. Další stroje jako je robot pro lakování, profilová bruska ale i briketovací lis jsou důkazy toho, že jsme s výběrem našeho dodavatele udělali správný krok."

David Hejtmánek
RI OKNA a.s. / Vedoucí výroby

Také broušení profilů zde zajišťuje stroj LS-3N3A od našeho dodavatele VOLPATO. Ve společnosti najdete také rámový lis ORMA FUTURA ECO 30/17. Jelikož při výrobě oken vzniká hodně odpadu, rozhodla se firma zakoupit briketovací lis OSCAR PLUS 70 od společnosti POR, který má produktivitu zhruba 2,76 m³/hod. Tento briketovací lis je následně propojen s automatickým pytlovacím zařízením. Není tedy potřeba přítomnost obsluhy a složité manipulace s pytli. Brikety jsou následně používány pro vytápění firemních prostorů


Společnost RI OKNA je správným příkladem různorodosti našeho portfolia, tedy od zpracování surového materiálu, povrchovou úpravu až po systém odpadového hospodářství.


Děkujeme společnosti za zprostředkování této reference a přejeme spoustu spokojených zákazníků.